Černé svědomí skupiny ZABA.

Tato hudební rocková skupina se poprvé objevila na naší scéně na podzim roku 1996, v roce 1997 natočila první CD - maxisingl s názvem ZABA. Od té doby ji průběžně můžeme vídat v různých hudebních klubech nejen v Praze, ale i v jiných městech naší republiky.

Zpočátku byl post kytaristy obsazen kytarovým mágem Leonem Skuciusem, později v roce 1999 ho však vystřídal mladý student konzervatoře Jiří Štarha. Bicím nástrojům slouží Lukáš Doksanský, již hotový konzarvatorista, který má spoustu zkušeností jak s hraním v různých kapelách, tak s natáčením ve studiu ( např. skupiny King Size, Vitacit, Drakar ). Za basovou kytarou najdeme něžné pohlaví - Jára Vinklerová, dříve členka dívčích kapel (např. Bestie, Ksichties) říká, že nyní již bude hrát jenom s chlapama. A konečně posledním, ale snad nejdůležitějším členem je Petr Homola, zpěvák sice menšího vzrůstu, ale o to zajímavější svojí osobností a hlasovým projevem.

V letošním roce, začátkem listopadu, ZABA natočila nové CD s názvem Černý svědomí, v prodeji by se mělo objevit ještě do konce roku. Měli jsme možnost poslechnout si nahrávku již nyní a protože je velice dobře rozumět textům, brzy zjistíte proč se CD jmenuje zrovna tak jak se jmenuje. Členům této skupiny zřejmě není jedno, co se děje kolem nás, ať už se to týká našeho drancování přírody, nebo špatných vztahů mezi lidmi. S klidným svědomím můžeme doporučit návštěvu koncertu této rockové skupiny v klubu Prosek dne 26.1.2001, i pořízení jejího CD k domácímu poslechu.

-JaDo-

Vyšlo v Kulturních listech Prosek (měsíčník) – vydání leden 2001